Pochod Kladno – Nižbor

Napsal Náčelník, 13.4.2015

Všimli jste si někdy že před Kladenským nádražím začíná jedna jediná turistická značka a má pouze jediný cíl? Nižbor. A jelikož jsme ti turisté tak bych měl návrh na parádní výlet. Je to pouhých 21km. Viděl bych to jako víkendovou akci ať už pouze na sobotu nebo s přespáním na Vysokém vrchu a druhý den pokračovat až do Nižbora. Samozřejmě za takovou námahu si člověk zaslouží pořádnou odměnu. Takže zde jsou dvě alternativy zakončení. Na pivo do Nižbora   http://www.zastavkanizbor.cz/   a nebo přesun vlakem do Berouna na burger či steak   http://www.blackdogs.cz/   . Domů bychom jeli vlakem. Akci bych naplánoval na některý z květnových víkendů.

11 komentářů

 1. KrálikOpičák napsal:

  Ok, nevadí, stejně jsme trochu nachcípaný. Tak snad příští víkend, zatím tam nic nemáme 🙂

 2. Náčelník napsal:

  Ahoj všem. Takže k momentálnímu vývoji počasí (jelikož by mělo ze soboty na neděli pršet a být pouhých 10 stupňů přes noc) si myslím že akci odložíme z tohoto víkendu na příští (tzn. 30.-31. květen). Pokud by ani další víkend nebylo příznivé počasí, snad by se ještě našel volný víkend i v červnu. Buďte tedy v turistické pohotovosti a já vám dám vědět buď mailem, nebo napíšu sem do komentářů.

 3. Náčelník napsal:

  Přátelé. S ohledem na těhotné a malé turisti, bych to viděl na dvoudenní akci. Vím že to není moc daleko, jde spíš o takový společenský výlet. V sobotu bychom vyráželi někdy kolem osmé až deváté z Kladna, s přestávkou na Kožovce a v malých Kyšicích. Na večer bychom se vysápali na Vysoký vrch, kde bychom spali a mohli si i opéct buřtíky. Druhý den by nás čekala cesta až do Nižbora v podstatě bez jakékoliv zastávky, nebo s občerstvením na Chyňavě ( což je trochu odbočka, ale to by se vidělo). Termínově bych to viděl 23.5-24.5. Takže lidi hlaste se ať víme kolik nás půjde.

 4. maki napsal:

  Tak 16.-17. Nemohu

 5. maki napsal:

  16.-17. mohu taky 🙂

 6. Maki napsal:

  Já budu druhý víkend na závodech a Tuchlovický a první nejspíš na vandru. Pokud ne, tak mohu…

 7. Náčelník napsal:

  Buřty jsou skvělěj nápad. Ale na kolech bych to nejezdil, to můžem hodit kdykoliv odpoledne. Jsem pro čistě turistickou akci.

 8. Drobek napsal:

  Anebo to dáme na kole bez buřtů:-)

 9. Drobek napsal:

  Já bych to udělal jednodenní, zas taková štreka to neni a navíc je to převážně z kopce:-) A určitě bych tam zakomponoval oběd v podobě opečení buřtů na ohni někde po cestě..

 10. IRIS napsal:

  Kromě víkendu 15-17.5. tak můžu a jsem pro 🙂

 11. KrálikOpičák napsal:

  Dobrý nápad! Sice to mám projetý na kole, ale na pěšárnu bychom šli i s Elou. Kdyby to bylo na dva dny, hodí se nám 16-17. a 23-24.května. Pokud bychom to chtěli sfouknout za den, tak by to šlo klidně i na svátek 8.května 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *